10ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(15η αγωνιστική)

Μ.Αλέξ. Καλοχωρίου - ΑΕ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ 2             5-1
                   Γήπεδο:Καλοχωρίου (νέο) - ώρα:10.00

Αν και αγωνίστηκε με δύναμη και πάθος η παιδΙκή ομάδα της Α.Ε.Ω 2 δεν είχε και το αναμενόμενο αποτέλεσμα απέναντι στην τοπική ομάδα του Μ.Αλέξανδρου Καλοχωρίου.
Η γηπεδούχοι έχοντας και τη βοήθεια του δυνατού ανέμου κατάφερε να προηγηθεί νωρίς και να τελειώσει το ημίχρονο με 3-0.
Στην επανάληψη και οι 2 ομάδες μπήκαν δυνατά στον λασπωμένο αγωνιστικό χώρο και πρόσφεραν ωραίο θέαμα στους λιγοστούς φιλάθλους που βρέθηκαν στις κερκίδες του γηπέδου.Η ομάδα της Αθλητικής Ένωσης Ωραιοκάστρου 2 πίεσε και κατάφερα να μειώσει το σκορ στις αρχές του Β΄ημιχρόνου με τον μόνιμο σκόρερ Αδαμίδη.
5-1.Αυτό  ήταν το τελικό σκορ αφού οι γηπεδούχοι σκόραραν άλλες 2 φορές και το τελικό αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο σύμφωνα και με την παρουσία των 2 ομάδων.
Η σύνθεση:
Ασλάνης,Γιαννούσης ,Τούρλας,Ιωάννου,Δημουλιάς,Παπακαλός,Φαρμάκης,Κοτσικάρης,Πετκάκης,Αδαμίδης,Γραβάνης.

Επόμενος αγώνας  Σάββατο 2/2/2013
ΑΕ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ 2
ΙΩΝΙΚΟΣ
ΠΑΙΔΩΝ - 9ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(15η αγωνιστική)
                                     Κανονιέρηδες - ΑΕ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ      3-0 (χωρίς αγώνα)
Γήπεδο:Κανονιέρηδων - ώρα:11.30
Η Παιδική ομάδα της Αθλητικής Ένωσης Ωραιοκάστρου δεν έφθασε στο γήπεδο Μούντα την ώρα διεξαγωγής του αγώνα λόγω πολλών απουσιών ποδοσφαιριστών(διάφορες ιώσεις),και ο διαιτητής έγραψε στο φύλλο αγώνα τελικό σκορ 3-0.